Õppetöö

Kogukonnapraktika

Kogukonnapraktika idee on lihtne: õpilased löövad mõne nädala jooksul umbes 10 tunni jagu kaasa enda valitud organisatsiooni tegevustes, täites mõnd endale jõukohast ja huvipakkuvat ning vabaühendusele vajalikku ülesannet. Nad osalevad vabaühenduse töös ja näevad, kuidas sünnib ja toimib kodanikualgatus. Noored saavad teada, milliseid ühiskonnaprobleeme vabaühendused lahendavad ning miks seda tehakse. Vabaühenduses on juhendaja, kes aitab mõista, miks on konkreetse vabaühenduse töö kogukonna jaoks oluline. Samal ajal aitab (ühiskonnaõpetuse) õpetaja koolitunnis õpilastel kogetut analüüsida, sidudes selle teoreetiliste teadmistega.

Kogukonnapraktika (21 tundi) koosneb:
11 tundi osalemine kogukonnapraktika konverentsil / väljasõit / kohaliku arenduskeskuse külastus;
10 tundi praktikat / tegevust vabaühenduse juures.

Kogukonnapraktika koolipoolne koordinaator on Margit Udam.

Vilistlased kogukonnapraktikast: Kooli side kogukonnaga teeb noored tegusaks, Järva Teataja, 02.03.2021

Kogukonnapraktika (21 tundi) koosneb:
10 tundi praktikat / tegevust vabaühenduse juures.

Kogukonnapraktika koolipoolne koordinaator on Margit Udam.