Oluline

COVID-19 juhend 22. detsember MarthaGrauberg

Õppetöö jätkub tavapärases vormis, kuid tuletame meelde üldiseid juhiseid nakkusohu vähendamiseks.

Oluline on meeles pidada, et:

• mistahes sümptomite korral (peavalu, haistmismeelte kadu, ninakinnisus, köha, väsimus ja nõrkustunne, lihasvalu, nohu, maitsemeelte kadu, kurguvalu, palavik) palume jääda distantsõppele ja konsulteerida perearstiga.
  • haiguskahtluse korral ning lähikontaktsena tuleb püsida kodus ja konsulteerida perearstiga;
  • järgida tuleb head kätehügieeni;
  • vähendada tuleb lähikontaktide hulka;
  • soovitame nutitelefoni omanikel laadida alla telefonirakenduse HOIA;
  • klassides või C-korpuse "lennujaamas" on kättesaadavad maskid.

Meie kooliruumi eripära tõttu oleme kontaktide vähendamise ja hajutatuse paremaks tagamiseks andnud täiendavad juhised:

• keeleõppe ruumidesse soovitame liikuda vastava tunni ajaks;
  • soovitame mitte jääda veetma aega teiste õpperühmadega;
  • jätkuvalt on väga mõistlik vahetundide ajal õues liikuda.

Juhiste mõte on aidata vähendada asjatute kontaktide hulka ja suuremate rühmade kogunemist väga kitsale alale kuna meie kooli koridorid ei paku olulisi võimalusi hajutatuse tagamiseks. Oluline on oma käitumine läbi mõelda viisil, mis aitaks vältida asjatuid kontakte, olla ja liikuda võimalikult hajutatult ja leida koht, kus on see võimalik.

Rõhutame vajadust võtta tõsiselt soovitust haigena ja haiguskahtluse korral püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega. Võta ühendust ja konsulteeri oma perearstiga. Püsi kodus ka siis kui sind on suunatud testimisele kuni testitulemise teadasaamiseni. Õppetöös on võimalik osaleda distantsilt.

Põhjalikumad juhised Paide Gümnaasiumi õppetöö korraldusest COVID-19 leviku tingimustes on leitavad SIIN, ajakohast infot leiab Terviseameti kodulehelt.

Oluline on meeles pidada, et:

• järgida tuleb head kätehügieeni;
  • vähendada tuleb lähikontaktide hulka;
  • soovitame nutitelefoni omanikel laadida alla telefonirakenduse HOIA;
  • klassides või C-korpuse "lennujaamas" on kättesaadavad maskid.

• keeleõppe ruumidesse soovitame liikuda vastava tunni ajaks;
  • soovitame mitte jääda veetma aega teiste õpperühmadega;
  • jätkuvalt on väga mõistlik vahetundide ajal õues liikuda.