Koolielu

Õppenõustamine

Meie koolis töötab õppenõustaja Heidi Antons, kelle (üles)andeks on õppimist toetav nõustamine ning õpilaste karjääriplaneerimise toetamine.
Mida õppenõustaja teeb? Kuidas ning millal temaga ühendust võtta? Heidi ise ütleb nii:

Minu roll õppenõustajana

• Eelkõige olla kuulaja, abistaja, nõuandja, infojagaja ning tähelepanujuhtija;
  • olla olemas nii õpilaste, õpetajate, mentorite kui ka lapsevanemate jaoks;
  • teha koostööd aineõpetajate, mentorite ja lapsevanematega, et tagada Paide Gümnaasiumi noortele parimad arenguvõimalused.

Võta minuga ühendust, kui Sul on:

• raskused õppimise ja/või mõne õppeainega;
  • küsimusi õppimise kohta (õppekorraldus, valikained, mentorrühmad);
  • vaja tuge koolieluga kohanemisel;

• keerulised suhted kaasõpilaste ja/või õpetajatega;

• karjääriplaneerimise alaseid küsimusi;

• mõni vaimset tervist puudutav küsimus või vajad lihtsalt teavet;

• vajad nõu muudes küsimustes või on vaja inimest, kes on valmis lihtsalt Sind ära kuulama.

Ühenduse võtmise võimalused

• Kirjuta mulle meilile heidi.antons@paide.edu.ee
  • Räägime pärast tundi klassis
  • Tule otsi mind üles minu kabinetist vanast majast, I korruselt (kui minu ruumis on ka teised õpilased ja Sa ei taha nende juuresolekul rääkida, kutsu mind näiteks ruumist välja, nt „Kas sul on hetk aega eemal rääkida?“)

Kui oled mulle teada andnud, et soovid minuga rääkida, paneme kohe paika kuupäeva ja kellaaja, millal saaksime kohtuda.

Lubadused minu poolt

• Kõik, mis Sa mulle räägid, jääb ainult meie vahele

• Ma ei jaga arvustavaid hinnanguid, pane diagnoosi ega suhtu Sinusse pärast meie vestlust/vestlusi kuidagi teisiti.

Vestlus

• Kui enne meie jutuajamist on keegi veel minu kabinetis, siis hoolitsen selle eest, et meie kokkulepitud ajaks palun neil ruumist lahkuda.
  • Enne vestlust võime teha ka kohvi või teed ning valida endale sobiva koha istumiseks.

• Sa ei pea pidama meie jutuajamise käigus monoloogi, vaid räägin ka ise aktiivselt kaasa oma mõtetest antud probleemiga ja aidates leida Sul lahendusi.

Kasulikku

Peaasi.ee tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas.
Teeviit suunab ja pakub vahetut infot ning teavet hariduse, töö ja karjääri, suhete, tervise ja ühiskonna alaste teemade osas.

Soovitused vaimse tervise hoidmiseks

Ärka hommikul õigel ajal;
Söö korralikult;
Planeeri ja kasuta aega otstarbekalt;
Puhka ja maga piisavalt;
Tee sporti, liigu vabas õhus;
Julge otsida abi, kui sul on raske.

Minu roll õppenõustajana

• Eelkõige olla kuulaja, abistaja, nõuandja, infojagaja ning tähelepanujuhtija;
  • olla olemas nii õpilaste, õpetajate, mentorite kui ka lapsevanemate jaoks;

Võta minuga ühendust, kui Sul on:

• raskused õppimise ja/või mõne õppeainega;
  • küsimusi õppimise kohta (õppekorraldus, valikained, mentorrühmad);
  • vaja tuge koolieluga kohanemisel;

• keerulised suhted kaasõpilaste ja/või õpetajatega;

• karjääriplaneerimise alaseid küsimusi;

• mõni vaimset tervist puudutav küsimus või vajad lihtsalt teavet;

Ühenduse võtmise võimalused

• Kirjuta mulle meilile heidi.antons@paide.edu.ee
  • Räägime pärast tundi klassis

Lubadused minu poolt

• Kõik, mis Sa mulle räägid, jääb ainult meie vahele

Vestlus

Kasulikku

Soovitused vaimse tervise hoidmiseks

Ärka hommikul õigel ajal;
Söö korralikult;
Planeeri ja kasuta aega otstarbekalt;
Puhka ja maga piisavalt;
Tee sporti, liigu vabas õhus;
Julge otsida abi, kui sul on raske.