Koolielu

Koolinoorsootöö

Koolinoorsootöö eesmärk on toetada õppimist läbi erinevate arendavate tegevuste, mis peamiselt toimuvad klubilises vormis.


NOORTEKOOR

VASTUVÕTT NOORTEKOORI 5. JA 7. SEPTEMBRIL KELL 16 - REGISTREERUMINE STUUDIUMIS.

Meie koolis hakkab septembris 2018 tegutsema uhiuus noortekoor! 

Koori eesmärk on tutvustada põnevat kaasaegset kooriloomingut ning anda kaasa palju tööriistu, mis aitavad pärast kooli lõpetamist olla järgmistes koorides oskuslik laulja. 

Koori töö hakkab toimuma esmaspäeviti kell 16:15-17:30 õppehoones (Tallinna 46) ja kolmapäeviti kell 8:30-9:40 Paide muusikakooli saalis.

Vastuvõtt toimub kahes osas:

5. septembril alates kella 16st toimub ettelaulmine. Ettelaulmisel lauldakse individuaalselt mõned lihtsad hääleharjutused, laulu ette valmistama ei pea. Iga laulja peab arvestama viie minutiga - registreeri end ettelaulmisele Stuudiumis. Igale lauljale määratakse kes-ees-see-mees põhimõttel kellaaeg ning teavitatakse sellest e-maili teel! Mitteregistreerunud pääsevad ette laulma elavas järjekorras registreerunute järel.

7. septembril palun koguneda teise osa läbimiseks kõigil registreerunutel kella 16ks. Palun arvestada tunni ajaga.

Tulemustest teavitatakse lauljaid e-maili teel hiljemalt 10. septembri hommikuks. 

Esimene proov toimub 10. septembril kell 16:15.

Noortekoori juhendaja/dirigent on Jaanus Karlson.


 

RAHVATANTS

Eesti rahvatants on midagi, mis paneb minu hinge helisema ja toob naeratuse näole. Kas ka Sinul? Kui jah, siis see kursus on mõeldud just Sinule. Tegevuse eesmärk on omandada Eesti rahvatantsualased oskussõnad ja põhisammud läbi tantsu ning väärtustada meie rahvuskultuuri ja juuri. Kursuse jooksul kanname oma kihelkonna rahvariideid ja õpime nende eest hoolt kandma. Üle ega ümber ei saa me ka laulu- ja tantsupidude traditsioonidest. Sel aastal võtame üheskoos ette teekonna XX tantsupeole "Minu arm".

Rahvatantsu juhendaja on Kätlin Merisalu.